.

Hakkımızda

 
Kuruluşumuz..

1958 yılında Merhum Zühtü Pala tarafından “Gözlük Sektöründe İlklerin ve Yeniliklerin” şirketi olabilmek hedefiyle İzmir’in; yönetim, kültür, sanat ve eğlence merkezi olan Konak ilçesinin Alsancak semtinde kurulan şirketimiz, 1983 yılında ithalatın serbest bırakılmasıyla birlikte büyüme sürecine girdi.

Merhum Zühtü Pala’nın şirketiyle birlikte büyüttüğü oğlu Mert Pala ve üç çalışma arkadaşı tarafından hızlandırılan bu süreçte Mert Optik markası, gözlük sektöründe ses getiren çalışmalarıyla İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde büyümeye başladı.

O yıllarda Türkiye’ye ilk defa ithal edilen 6 adet otomatik makinedan bir tanesini satın alarak İzmir’e getiren şirketimiz, gözlük sektöründeki hatasız ve firesiz çalışma devrinin Ege Bölgesi’ndeki başlangıç noktasıdır.

Günümüzde dünyaca ünlü 300 markanın binlerce modelinin yer aldığı 30 adet gözlük satış mağazası, dünyadaki en son teknolojiyle donatılmış satış sonrası servisi ve her biri konusunun uzmanı olan 150 kişilik sıra dışı ekibiyle hizmet veren Mert Optik, Türkiye’nin en büyük ikinci optik mağaza zinciridir.