.

İade ve Değişim

 
Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 

Lütfen iade işlemi için, ürünü Mert Optik’e göndermeden önce aşağıdaki link’ten başvuru kaydında bulunun.

İade edeceğiniz ürüne ait, faturanın, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

1) Hesabınızın altındaki "Siparişlerim" sayfasına gidin.
İlgili sipariş satırında bulunan İade Talebi Gönder bağlantısına tıklayarak alanları doldurun ve iade talebinizi gönderin.
2) İade talebini gönderdikten sonra oluşan iade onay kodunu not alın.
3) Ürününüzü / Ürünlerinizi kargo iade onay kodu ve 
3014965  nolu Mert Optik iade gönderi kodu ile yurtiçi kargo yetkilisine paylaşarak kargo ücretini ödeyerek iade edebilirsiniz.
4) İade adresimize iade ürünlerinizi göndermeniz gerekmektedir.
Gönderi Adresi: Talatpaşa Bulv. No:59 Kat. 4 Daire:404 Alsancak İş Merkezi- Alsancak Konak İZMİR

Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir?

Satın aldığınız ürünü kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde tüm Mert Optik noktalarında iade edebilir, 30 gün içinde değişim hakkınızdan faydalanabilirsiniz. Online iade için www.mertoptik.com /iade-gönderi bağlantı adresinden e-posta adresini, sipariş numaranız ve iade nedeninizi girerek aşağıdaki koşullar dahilinde siparişinizi teslim aldıktan sonra 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünlerde kargo onay kodunu vererek  “kargo bedeli” ödedikten sonra gönderim sağlayabilirsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, faturanın, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.

Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?
İade işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo şubelerinden kargo iade onay kodu ile gönderi yaparak kargo ücreti ödemeden siparişinizi gönderebilirsiniz.

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman geri alabilirim?
Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Mert Optik tarafından iade işleminin onaylanması durumunda gönderdiğiniz tarihten itibaren en geç 14 gün içinde tarafınıza iade edilecektir.

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?
Ürün değişimi için siparişinizi teslim aldıktan sonra 30 gün içerisinde herhangi bir Mert Optik noktasına başvurabilirsiniz.
Online olarak ürün değişimi kargo ücretini ödeyerek ürün tarafımıza ulaştıktan sonra seçmiş olduğunuz ürün geri gönderilir.